Wizz Air reia angajările de însoțitori de bord și lansează “Cabin crew international career pool WIZZ300”

Wizz Air, cea mai mare companie aeriană low-cost din Europa Centrală și de Est, anunță reluarea angajărilor de însoțitori de bord sub forma unui program denumit “Cabin crew international career pool WIZZ300”

Ce înseamnă acest program? Ce presupune să faci parte din el?

  • ești o persoană cu foarte mare disponibilitate pentru relocare pe alte baze și mobilitate între ele
  • vrei să faci parte din orice bază WIZZ
  • ești dispus/ă să rămâi într-o bază minim 12 luni
  • ești dispus/ă să te muți într-0 altă bază la cererea companiei

Aplică aici și numără-te printre primii candidați care vor face parte din acest program.

Condiții pentru a fi însoțitor de bord Wizz Air:

  • Peste 18 ani
  • Înălțime minimă: femei: 165 cm și bărbați: 175 cm
  • Să atingi 210 cm stând pe vârfuri
  • Minim diplomă de bacalaureat
  • Fluență în limba engleză, scris și vorbit; orice altă limbă străină precum bulgară, poloneză, ungară, lituaniană, slovacă, cehă etc este un avantaj la interviu
  • Fără tatuaje vizibile
  • Abilități de înot
  • Stare bună de sănătate
  • Experiența în customer service reprezintă un avantaj
  • Dioptrii cuprinse între +/-4
  • Să locuiești sau să fii dispus să te muți la cel mult 60 de minute față de baza la care vei fi repartizat

*interviul se adresează tuturor persoanelor care îndeplinesc condițiile menționate mai sus (femei și bărbați)

Acte necesare la interviul Wizz Air:

  • CV în limba engleză (ne putem ocupa noi să ai un CV perfect – Detalii aici)
  • 1 fotografie bust, tip ID

Responsabilitățile unui însoțitor de bord Wizz Air sunt:

  • Respectă îndatoririle legate de siguranța pasagerilor și a avioanelor (tipurile de avioane operate de companie sunt Airbus: A320/ A321 )
  • Nivel excelent de customer service
  • Asistă pasagerii cu nevoi speciale
  • Execută vânzări la bord
  • Punctualitate și flexibilitate
  • Abilitatea de a lucra în echipă
  • Respectă timpii de odihnă și să aibă o ținută imaculată pe durata misiunii de zbor

Compania oferă:

  • Salariu competitiv
  • Un job stabil într-o companie aflată în continuă dezvoltare
  • Un mediu prietenos și internațional de muncă
  • Oportunități de avansare în carieră
  • Training gratuit
  • Bilete reduse pentru angajați și familiile acestora

Te pregătim să treci cu succes de interviul Wizz Air și să obții jobul de însoțitor de bord! Vino la cursul Vreau să fiu Stewardesă și pregătește-te alături de traineri certificați la nivel internațional, cu vastă experiență în aviație, învață totul despre meseria de însoțitor de bord, simulează probă cu probă toate etapele unui interviu și exersează limba engleză și tehnicile de vorbit în public. De la curs pleci cu un dosar complet de interviu – îți realizăm un CV perfect & set de fotografii conform cerințelor impuse de companiile aeriene. Detalii și înscrieri aici.

13 Comments
  • Nenciu Raluca
    Posted at 18:22h, 20 iulie Răspunde

    Dacă nu sunt flexibil, pot aplica strict pentru baza din Otopeni?

    • Anca Dumitrescu
      Anca Dumitrescu
      Posted at 17:33h, 22 iulie Răspunde

      Bună Raluca,

      Da – exact asta precizează și ei în anunțul de angajare. Succes!

  • Sicoe Bettina
    Posted at 10:53h, 21 iulie Răspunde

    Buna !
    Știți cumva dacă angajările vor fi de acum doar prin acest program ?

      Posted at 17:34h, 22 iulie Răspunde

      Bună,

      Nu avem încă informații despre cum va evolua procesul lor de angajare, dar vă ținem la curent!

      Un gând bun,
      Anca

  • Alex
    Posted at 23:02h, 22 iulie Răspunde

    Cat de stricti suteti cu inaltimea la barbati ?

  • Diana
    Posted at 00:26h, 23 iulie Răspunde

    Buna ziua!
    Aveti idee cand se încheie acest proces de recrutare si in cat timp sunt contactati participantii pentru întâlnirea video?

      Posted at 10:02h, 23 iulie Răspunde

      Buna Diana,

      Nu este precizat un termen limita pentru asta. Din ce am observat, la cateva zile dupa aplicarea online, veti fi contactati de compania aeriana pentru urmatoarele etape de interviu.

      Succes,
      Anca

  • Andreea Ruse
    Posted at 17:29h, 27 iulie Răspunde

    Salutare, fetelor!

    Felicitari pentru tot ce faceti!

    La sectiunea “Do you have valid Medical Certificate and/or Cabin Crew Attestation issued in Europe?” se refera la orice aviz medical de apt de munca? Este unul specializat pentru Cabin Crew? Nu stiu in cazul acesta daca ar trebui sa bifez “I have no such documents”.

    Multumesc,
    Andreea

      Posted at 11:53h, 28 iulie Răspunde

      Buna Andreea,

      Multumim pentru gandurile tale bune. Este vorba despre Certificatul medical pe care trebuie sa il aiba un insotitor de bord, emis oriunde pe teritoriul UE. Aici poti citi mai multe despre el: https://vreausafiustewardesa.ro/certificatul-medical-de-insotitor-de-bord-cum-il-obtin/

      Tu poti bifa ca nu ai astfel de document, urmand a-l face doar in contextul in care treci de toate etapele interviului si te pregatesti de angajare, NU inainte. Succes!

      Anca

  • Oana Jigau
    Posted at 11:48h, 05 octombrie Răspunde

    Buna, stiti cumva daca s-a incheiat perioada de recrutare sau continua sa cheme la interviu dupa ce aplicam online?

      Posted at 16:05h, 13 octombrie Răspunde

      Bună Oana,

      Încă se primesc aplicații online, iar interviule se țin tot online, cel puțin prima parte a recrutării.

      Succes,
      Anca

  • alex
    Posted at 20:14h, 06 octombrie Răspunde

    Buna, am aplicat online intr-o sambata, luni deja am primit invitatie pentru interviu video, de atunci astept un raspuns, nu au trecut decat 3 zile dar presupun ca dureaza..

  • Ariane
    Posted at 00:56h, 21 octombrie Răspunde

    Buna, aveti idee de ce imediat dupa ce aplic apare auto-disqualified la status… ?

Post A Comment

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.